Hotel Activitypark Všemina

Letos jsme se rozhodli ke konci prázdnin vzít děti na prodloužený víkend do Activityparku Hotel Všemina nedaleko Zlína.

Hotel je umístěný uprostřed hezké přírody, hned před ním se rozprostírá menší jezero, které v létě ocení vyznavači vodních sportů, nebo rybáři a v zimě zase bruslaři.

Velmi jsme ocenili, že na velké louce před hotelem mají děti k dispozici dětské hřiště s prolézačkami, pískovištěm a houpačkami. Je tu taky v poslední době dětmi oblíbená trampolína, která už ale na sobě nesla známky značného opotřebení, přesto byla pořád využívaná. Naše děti se nejvíc venku vyřádily na jezdícím talíři, který by uchycený na laně mezi dvěma stožáry, což bylo součástí onoho dětského hřiště před hotelem. Nedaleko hotelu je také lanové centrum s lezeckou stěnou a beachvolejbalovým hříštěm, to jsme ale jen pozorovali zpovzdálí, protože sami tomu moc neholdujeme a naše děti jsou na to ještě malé.

Nejvíce jsme během našeho pobytu využili vnitřní bazén, který byl v ceně pobytu na neomezenou dobu. Otevřený byl od 8.00 do 22.00 večer. Pokud naše děti neřádily v bazéně, vydováděly se ve velmi dobře vybaveném dětském koutku. I v restaurace myslí na děti, k výběru je několik dětských jídel. Ne nadarmo nese hotel označení „Babyfriendly hotel“.

První výlet, který jsme během naší dovolené podnikli, byl do ZOO Lešná. Vyrazili jsme hned ráno a dobře jsme udělali, nebylo tam ještě tolik lidí a nebylo třeba se tedy prodírat davy, jako třeba po poledni, což jsme zažili, když jsme po asi 3 hodinách prohlídku končili. Děti už byly značně unavené, to ale také z toho důvodu, že kromě poměrně dlouhého okruhu po ZOO absolvovaly např. lanové centrum Lanáček, nebo min. 2 dětská hřiště, která jsou součástí ZOO a jsou umístěna na trase po expozicích.

Druhý den jsme se rozhodli s dětmi navštívit zábavný park Galaxie ve Zlíně. Opět jsme vyrazili ráno, ale z důvodu objížďky kvůli automobilovým závodům v okolí Zlína a Slušovic, jsme dorazili později než jsme měli v plánu. Směrová tabule zábavného parku Galaxie je umístěna ve směru z města, my jsme však přijížděli z opačného směru, a ač je Galaxie hned na okraji Zlína, směrová tabule tam z toho směru není vidět, takže jsme odbočku přejeli a pak se složitě vraceli. To ale neubralo na nadšení našich dětí z parku samotného. Galaxie je podobná brněnskému Bongu, které je však o něco větší. To ale vůbec nevadilo, zábava pro děti na min. půl dne byla zaručena.

A naši dovolenou, kterou jsme vyloženě pojali jako dovolenou pro děti,  jsme pak uzavřeli v aquaparku v Hradci Králové, který jsme navštívili na cestě zpět domů. Tam byly děti opět ve svém živlu. Užily si vody i tobogánu, který se jim ohromně zalíbil, a na kterém by snad jezdili ještě teď, kdyby mohly.

Pro rodiny s dětmi bych tento hotel rozhodně doporučila, a to jak pro jeho vybavenost, tak možnosti výletů do okolí.