Hezké a moderní ubytování

ráda vzpomínám na naši poslední lyžovačku v Jeseníkách. Náhodně jsme našli ubytování v obci Bělá pod Pradědem, která se rozkládá v délce 14 km od Jeseníku po Červenohorské sedlo.

Apartmán je v okrajové části vesničky Bělá pod Pradědem v místní části Domašov a je zároveň v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Tato lokalita je jednou z nejvyhledávanější oblastní pro zimní, ale také letní dovolenou. Přijdou si na své jak lyžaři na kvalitních sjezdovkách, tak i běžkaři na upravených tratích.

Chata se dvěma apartmány, ve které jsme byli ubytováni prošla rekonstrukcí a teď nabízí hezké a moderní ubytování i pro ty nejnáročnější „ nocležníky „ . Chata má dva apartmány , které jsou na sobě nezávislé a mají pouze společnou venkovní předělenou terasu. My jsme měli rezervovaný apartmán A, který se skládal ze vstupní chodby, společenské místnosti ve která jsme ocenili krbová kamna, k dispozici nám byl i notebook, DVD a kuchyně se základním vybavením. Velkým plusem byla i pračka. Ze společenské místnosti se scházelo dolů do sklepa, kde byla lyžárna a nebo do podkroví, kde je sociální zařízení .  Po náročných lyžařských výkonech nám přišla vhod sauna, kterou jsme měli k dispozici přímo v chatě.

Na lyžování nám vyhovoval Ski areál Filipovice. Sjezdovka má výbornou dostupnost je přímo u hlavní trasy na Červenohorské sedlo ve směru na Šumperk. Lyžování se zde rovná lyžování za velmi dobré ceny s možností večerního lyžování. Pro odpočinek je k dispozici příjemné posezení v útulné horské restauraci přímou u vleku. Samozřejmostí je lyžařská škola, večerní lyžování, půjčovna lyží, servis lyží a parkoviště zdarma.
Jeden den jsme věnovali Červenohorskému sedlu, které je 1 013 m n.m. a je jedním z nejznámějších lyžařských středisek na Severní Moravě, které má sedm vleků, čtyři sjezdovky a dvě cvičné louky.

V Jeseníkách je velký výběr, kde si dobře zalyžovat je to například lyžování na Ramzové, Petříkově, Pradědu v Koutech nad Desnou a to zdaleka nejsou všechna lyžařská střediska.


Těšíme se na letošní zimu, ale hlavně na zasněžené hory.