Dovolená v Adršpachu

Každý rok jezdíváme s kamarády na nějaký víkendový pobyt na chatu nebo chalupu v České republice. Využíváme k tomu nějaký prodloužený víkend, abychom si nemuseli brát moc dovolené, protože jsme všichni už pracující. V minulém roce padla naše volba na termín 16.11. – 20.11.2011. Většinou výběr lokality i ubytování je na organizátorovi  a to jsem byla já  :-). Na mapě jsem procházela místa, kam bych se ráda podívala a můj výběr padl na Adršpach. Chtěla jsem se tam po několika letech opět vrátit, protože mám na Adršpach krásné vzpomínky. Místo jsem si nechala všemi účastníky schválit a teď už zbývalo vybrat nějakou pěknou chaloupku. Protože mám dobré zkušenosti s jedním ubytovácím portálem, kde jsou krásné chaloupky, tak jsem tam zabrousila i vloni a našla jsem tam pro nás ideální chalupu, která se všem líbila.

Konečně se přiblížil termín naší dovolené, vše bylo s majiteli domluveno a my jsme mohli vyrazit. Cesta z jižní Moravy byla sice dlouhá a počasí nám cestou moc nepřálo (byla šílená mlha), ale v pořádku jsme po několika hodinách jízdy dorazili na místo. Na příjemně vytopené chalupě nás již čekali milí majitelé, kteří nám vše vysvětlili, ukázali a předali nám chaloupku. Chalupa na mě působila domácky a příjemně, bylo vidět, že zde i majitelé tráví své volné chvilky.

Po vstupu do chalupy byla chodba, z které byl možný vstup do stylového obývacího pokoje s kuchyňským koutem, jídelnou a hlavně krbovými kamny. V této místnosti jsme s přáteli trávili nejvíce času, když jsme zrovna nebyli někde venku. Z chodby byl ještě vstup do ložnice majitelů, ta byla ale uzamčena. Poslední místností, která se nacházela v přízemí byla pěkná koupelna se sprchovým koutem a WC. Na konci chodby se nacházelo schodiště (trošinku strmější) do podkroví, kde byli 2 ložnice. V první ložnici byla manželská postel (tvrdší) a rozkládací gauč pro 1-2 osoby. V druhé (větší) ložnici byly 3 lůžka a manželská postel, uprostřed místnosti byl stůl s židličkami a největší zajímavostí v této místnosti byl sprchový kout.

Chalupu můžu jen doporučit, zažili jsme tu jen příjemné chvilky. Doporučení na výlety budou  v příštím článku.

 Lenka Růžičková