Dovolená s dětmi v kempu

Letos poprvé jsme se rozhodli, že vyrazíme na prodloužený víkend pod stan do kempu k vodě. To není nic neobvyklého, ale tentokrát to bylo ve složení pouze tatínci a děti. Maminkám tím nastalo od středy do neděle volno, aby opět nabraly síly a mohly se o nás po zbytek roku vzorně starat.

Po dlouhém vybírání toho správného místa jsme nakonec zvolili Camp Bítov u Vranovské přehrady. Moravský Jadran, tak se nazývá tento kraj plný lesů, vod a strání, přírodních zajímavostí, ale také historických památek. Camp Bítov obepíná jednu ze zátok Vranovské přehrady. Kemp nabízí mimo ubytování v chatkách a ve stanech na perfektně upravených zelených plochách, také restaurace se zahrádkami, potraviny, cukrárnu, pizzerie, nové sociální zařízení s bezbariérovými vstupy do sprch i na WC, ale také zastřešené kuchyňky vybavené elektrickými vařiči, mikrovlnou troubou a dřezy. Součástí kempu je také půjčovna sportovních potřeb, loděk, vodních šlapadel, horských kol. Jednoznačně největší atrakcí pro děti je nově otevřený vodní park s průzračně čistou vodou, ve kterém je brouzdaliště, relaxační bazén s masážními prvky a bublinkovou masáží, dojezdový bazén se skluzavkami i větší bazén určený k plavání. Pokud se stane, že počasí nepřeje, tak je možné zcela zdarma využít stylový dětský koutek vybudovaný v interiéru lodi s množstvím hraček a her.

Všichni, kteří chtějí poznat tento krásný kraj, mohou využít dobře značených turistických stezek a navštívit v nejbližším okolí zříceninu hradu Cornštejn (kde se v létě konají divadelní představení s ukázkami soubojů historickými zbraněmi), hrad Bítov (sbírka historických zbraní, sbírka zvířat z celého světa, tematické výstavy), rozhlednu Rumburak (sportovní areál s rozhlednou a restaurací) a národní park Podyjí s vyznačenými cyklostezkami, po kterých lze zavítat i do sousedního Rakouska.

Za těch pár dnů jsme toho s dětmi zvládli opravdu hodně. V kempu jsme opékali špekáčky, grilovali, koupali se, hráli si v dětském koutku, ale také prozkoumali blízké okolí s návštěvou zříceniny hradu Cornštěj, hradu Bítov a celý kraj jsme si prohlédli z nevyššího patra rozhledny Rumburak. Všem toto místo a hlavně kemp můžeme doporučit. Všude čisto, perfektní služby a dodržování nočního klidu nás přesvědčilo, že tu i příští rok provedeme zocelování našich dětí. Pokud to bude jako v letošním roce, tak slovo maminka uslyšíme pouze dvakrát … při odjezdu z domu a po návratu … 🙂