Dovolená s dětmi – krásný srub Králíky

Když jsme v létě s přáteli hledali, kde strávíme dovolenou, velmi nám záleželo na tom, aby byl objekt co nejvhodnější pro rodiny s dětmi. Dlouho jsme hledali a nakonec naše hledání přineslo ovoce! Volba padla na krásný srub na pomezí Orlických hor a Jeseníků.

Také jsme museli brát ohled nato, že pojedeme 3 rodiny s dětmi, tato chalupa je ideální, jelikož má 3 oddělené ložnice, tudíž každá z rodin měla své soukromí. Fotky chaty byly také krásné a rozhodující bylo to, že měla oplocený pozemek s prolézačkami, pískovištěm a trampolínou pro děti. Srub jsme bez váhání rezervovali a těšili se na léto.

Po našem příjezdu jsme byli nadšeni, srub byl opravdu moc hezký, velký a krásně stylově zařízený, děti se nemohly nabažit trampolíny a prolézaček, my dospělí jsme zase ocenili prostornou společenskou místnost se spoustou her a koutek pro děti, tudíž i když počasí nebylo ideální, děti měly stále co dělat! Co nás také mile překvapilo, bylo vybavení i pro ty nejmenší: dětské jídelní židličky, postýlky, nočníky, přebalovací pult a vanička v koupelně, vše čisté a udržované. K dispozici jsme měli také nafukovací bazén pro děti, ohniště a gril, což samozřejmě naši dovolenou jenom zpříjemnilo.

S klidným srdcem mohu všem doporučit! Hlavně rodiny s dětmi si přijdou na své. Okolí je též hezké, možnost vycházky po lese – my jsme chodili na borůvky, kterých bylo v okolí dost a dost.

Poblíž srubu (cca 350 m) se nachází hezká restaurace s příjemným každodenním menu, takže, když se nám nechtělo stát u plotny, dalo se to příjemně vyřešit návštěvou této restaurace.

Ještě přidám pár typů na výlety:

Resort Dolní Morava – 13 km – bobová dráha, lanový park, wellness aj.

Koupaliště Králíky – 3 km asfaltkou nebo 2 km cyklostezkou

Jezdecký klub Lipka – 6 km

Rozhledna Křížová hora – 4 km

Rozhledna Val u Králík – 4 km

Rozhledna Suchý Vrch – 8 km na kole, 14 km autem

Poutní místo Hora Matky Boží – 4 km – klášter, klášterní zahrada, poutní dům

Kaple sv.Trojice a Severomoravská chata – 10 km na kole, 17 km autem

Vojenské muzeum Králíky – 5 km – ocení hlavně tatínci a malí bojovníci!

Geocaching –  poklady v blízkém okolí srubu.

 Lucka S.