Den plný zábavy v areálu Bukovanského mlýna

S manželem a dětmi rádi cestujeme a každý víkend si vybíráme nějakou zajímavou destinaci, kam zavítat za zábavou či poznáním a kde strávit příjemný den či odpoledne. Vždy myslíme na to, aby se tam líbilo nejen nám, ale také našim dětem, a jelikož máme doma ještě čtyřnohého mazlíčka, vzali jsme ho s sebou. Tentokrát jsme zavítali na Slovácko, konkrétně na Bukovanský mlýn. Jak jsme se dozvěděli, areál  Bukovanského mlýna byl vystavěn v roce 2007 (hotel a restaurace), ale dominanta v podobě repliky holandského větrného mlýna tu stojí už od roku 2004.

Do Bukovan jsme dorazili v dopoledních hodinách. Rozhodli jsme se v první řadě ochutnat místní vyhlášenou kuchyni, o které psali také v Mladé Frontě. Jelikož však děti byly nedočkavé a chtěly se podívat, co všechno jim areál nabízí, museli jsme s obědem počkat. První, co chtěly děti vidět, byli samozřejmě poníci, na které nás nalákala cedule hned u vchodu do areálu, a tak jsme se vydali k mlynářské stáji. Bylo ale velké horko a poníci byli schovaní ve stáji. Řekli jsme si tedy, že snad po obědě budou poníci k zahlédnutí. Děti byly  trošinku smutné, ale náladu jim spravily ovečky a kozy, které mají ohradu hned pod větrným mlýnem. Ale už byl čas oběda! Rozhodli jsme se, že poobědváme v restauraci a kávičku si pak dáme na zahrádce. Oběd byl výtečný! Manžel si dal kačenu se zelím a knedlíkem a pomlaskával ještě hodinu potom. Já zvolila lehčí variantu obědu a se salátem jsem byla též spokojená. Dětem také chutnalo a pejsek dostal misku vody, protože venku začínalo být už pořádné horko! Výhodou však bylo, že pofukoval lehký větřík, což je na větrném mlýně nepostradatelné a k areálu tohoto typu to patří. Pod pergolou na zahrádce jsme si pak dali již zmiňovanou kávičku a musím uznat, že tak dlouho jsem se v restauraci dobře nenajedla. A ke všemu tomu příjemná obsluha oblečená v krojích, člověk by si nemohl víc přát!

Během toho, co jsme si pochutnávali na kávičce, děti se vyhrály na dětském hřišti, které je v areálu zahrádky, a tudíž jsme na ně krásně viděli a měli je pod kontrolou. Sobotní odpoledne ubíhalo dle našich představ a my se vrátili do mlynářské stáje. Od 14 hodin tu paní vozila děti na ponících, a to jsme si nemohli nechat ujít. Koupili jsme dětem 10 minut projížďky, ale líbilo se jim to tak, že jsme museli koupit dalších 10 minut :-). Počasí bylo krásné letní a my se rozhodli, že ještě vyzkoušíme minigolf. Pejska jsme ale museli nechat ve stínu mimo areál hřiště, aby neběhal po drahách. Děti byly tak rozjívené, že nám chvilkami dalo práci je usměrnit. Po hodince minigolfu jsme se zašli občerstvit zase na zahrádku a ještě jsme stihli i prohlídku mlýna. Z vyhlídky byl krásný výhled a my měli to štěstí a viděli i Pálavu a Bílé Karpaty. Průvodce nám tvrdil, že za dobrého počasí jsou vidět i Alpy, ale kvůli lehkému oparu na obloze jsme Alpy neviděli. Každopádně jsme si užili krásný den!

Všem, kteří chtějí poznat zajímavé místo na Slovácku, vřele doporučuji návštěvu tohoto areálu. Děti se náramně bavily, pejska jsme si mohli vzít na vodítku i do restaurace a co se týče personálu, tak ten je opravdu na jedničku! A jak psali v novinách “pravá slovácká strava”, musím jim dát za pravdu! Výborné po všech stránkách 🙂

Sabina