Dámská jízda na Orlíku

Tak opět po roce jsme se vydaly na naši další, v pořadí již sedmou, dámskou jízdu. Pro tentokrát padla volba na lokalitu Orlické přehrady. Vybraly jsme ubytování co nejblíže samotné vodní nádrže nedaleko obce Orlík nad Vltavou.

První den naší dovolené jsme ihned po přihlášení na pobyt šly vyzkoušet teplotu vody v přehradě. A byla ideální na koupání. Takže jsme měly o zábavu postaráno. Škoda jen, že při potápění se mi dostala do uší voda a způsobila mi také problémy, že jsem druhý den musela navštívit nemocnici v Příbrami. 🙁

Druhý den jsme se rozhodly vydat se k Berounu, jelikož v jeho blízkosti se nachází okouzlující a jedinečné Koněpruské jeskyně. Jejich návštěvu vřele doporučuji, jelikož v jiných jeskyních neuvidíte to, co tady. Po prohlídce jeskyní jsme pokračovaly dále, do Karlštejna. Tento majestátný hrad nás všechny okouzlil a my zde strávily úžasné chvíle.

Třetí den naší dámské jízdy byla na programu prohlídka zámku Orlík nad Vltavou a hradu Zvíkov. Po prohlídce zámku jsme využily toho, že jezdí po přehradě lodní doprava až k samotnému hradu a nalodily se. Byla to úžasná projížďka v krásném prostředí.

Čtvrtý den byl již tím posledním, a tak jsme se vydaly na cestu domů. Cestou zpět jsme se zastavily v husitském městě Táboře a zašly na exkurzi do Muzea čokolády a marcipánu. Čokoláda chutnala báječně. A mají tam i takové delikatesy jako např. pivo s příchutí čokolády. Mimochodem víte, že v tomto muzeu najdete i čokoládovou sochu Jaromíra Jágra v životní velikosti?

Už se těším na další jízdu!