Cyklostezka Kyjov – Mutěnice („Mutěnka“)

Ve slunečný nedělní podvečer jsme se rozhodli, že konečně vyrazíme na cyklostezku, která vede mezi Kyjovem a Mutěnicemi. Tato cyklotrasa byla otevřena na jaře 2012 a vznikla místo jednokolejné trati Kyjov – Mutěnice, která byla zrušena v roce 2009. Místní této trase neřeknou jiným způsobem než „Mutěnka“.

V Kyjově se na tuto trasu najíždí u místních Šroubáren, stačí jen přejet přejezd, projet kolem garáží a už jste na ní. Stezka celou dobu vede po rovince, takže je vhodná i pro méně zdatné cyklisty nebo pro rodiny s dětmi.

První úsek trasy vede mezi Kyjovem a Svatobořicemi-Mistřínem otevřenou krajinou. Ve Svatobořích je možné se napojit na jinou cyklostezku vedoucí k milotickému zámku. Na trase je několik zpomalovacích retardérů, které upozorňují cyklisty, že se bude stezka křížit se silnicí, takže je potřeba při přejezdu těchto úseků vždy dávat pozor. Největší pozor je potřeba dávat si při přejezdu silnice Svatobořice-Mistřín – Hodonín, kde je speciální zábrana, která Vás donutí zpomalit téměř na krok. Druhá část trasy vede mezi Svatobořicemi a Dubňany. Tady se střídá jízda volnou krajinou a chvílemi i pod stromy a to až k Jarohněvickému rybníku. Od rybníku se už jede převážně lesem až na konec cyklostezky, která končí někde napůl cesty mezi Dubňany a Mutěnicemi. Zde je potřeba otočit kolo a jsou 2 možnosti. Buď jet stejnou cestou zpátky až do Kyjova, nebo se někde po cestě napojit na jinou trasu a vydat se po ní.

Nevýhodou této cyklostezky je její malá šířka, vejdou se jen 2 kola vedle sebe a je potřeba pořád uhýbat cyklistům nebo in-line bruslařům v opačném směru. Naopak její výhodou je nenáročnost, příjemná délka (cca 13 km) a krásná příroda okolo cyklostezky.

Lenka Růžičková

1 Trackback / Pingback

  1. Jezdíme na kole

Komentáře nejsou povoleny.