Chata Velké Karlovice

Již nastává čas opět pomalu plánovat letošní letní dovolenou a tak jsem si připomněla dovolenou z minulého roku a ráda bych se s vámi o tuto zkušenost podělila. Začala již od počátku zajímavě a to tím, že za nás bylo rozhodnuto, kam vlastně pojedeme. Manžel totiž dovolenou vyhrál v soutěži.

Když jsem si pak ověřovala informace o chatě přes internet, byla jsem nadšená, že chata je na Valašsku, v oblasti, kterou mám velmi ráda a již jsem zde několikrát byla, zatím ale jen služebně. Teď konečně můžu region pořádně prozkoumat. Jeli jsme společně s přáteli, celkově nás bylo šest dospělých a dvě děti ve věku dva a tři roky. Chata se nachází v oblasti Moravskoslezských Beskyd ve Velkých Karlovicích. Přivítání majitelů chaty bylo příjemné a během pobytu nám vždy vyšli vstříc a také poradili zajímavé výlety do okolí.

Vybavení našeho ubytování bylo více jak dostačující.  Obytná kuchyně s krbem, koupelna, 3 ložnice, oplocená zahrada s velkým bazénem, zastřešené venkovní posezení, gril, dětský koutek s domečkem a pískoviště, koupaliště vzdálené jen 300m od chalupy. Restaurace a obchod jsou nedaleko.

Hornatá krajina CHKO Beskydy nabízí ideální podmínky k turistice a cykloturistice -nově vybudovaná cyklostezka Bečva vede samotným centrem Velkých Karlovic a je vhodná i pro in-line bruslaře. Pěší výlet celé naší skupiny na Velký Javorník stál za to. Ocenili jsme také okolní lesy, které byly plné hub. Chodila jsem poctivě každé ráno a nikdy jsem nepřišla s prázdnou. Ve Velkých Karlovicích jsme navštívili muzeum a místní kostel. V Rožnově pod Radhoštěm, vzdálený asi 22 km jsme strávili celý den ve skanzenu – Valašském muzeu v přírodě a také si vyšlápli k památné hoře Radhošť – socha pohanského boha Radegasta.

Celá dovolená byla super a můžeme jenom vřele doporučit.  Užili si ji dospělí i děti. My se sem určitě budeme rádi vracet.

Evča