Chata v Bukovanech

Čas letních dovolených znovu pomalu nastává a naše celá rodina neustále vzpomíná na tu loňskou.

Strávili jsme ji v krásném prostředí Slovácka, obklopeni vinohrady. Již příjezd na chatu nás velmi mile překvapil, nejenom přívětivostí majitelů, ale hlavně krásným prostředím, ve kterém se chata nachází.

Chata v nedaleké osadě Bukovany a v těsné blízkosti krásného města Kyjova byla perfektní volbou pro strávení naší letní dovolené. Jelikož jsme jeli s malými dětmi, bylo pro nás důležité najít místo vhodné pro děti, aby se děti nenudily. A to se nám v této oblasti podařilo.

Chata stojí na částečně oploceném pozemku.  Jedná se o starší, ale zrekonstruovanou chatu obklopenou vinohradem, z které je krásný výhled na okolní krajinu a na rozhlednu Bukovanský mlýn. Do chaty se vchází z boku do malé chodbičky, která vede do společenské místnosti. Velmi se nám líbilo stylové pojetí chaty  s masivním selským nábytkem. Kachlová kamna tento styl jen podtrhovala. V přízemí je i sociální zařízení a schody nás pak zavedly do podkroví objektu s chodbičkou a ložnicí s malým balkónem.  Na zatravněném pozemku je venkovní posezení s nábytkem, otevřené ohniště a k dispozici je tu i malý přenosný gril. Po domluvě s majitelem lze navštívit vinný sklípek s možností degustace a nákupu vína. My jsme tuto možnost využili a udělali jsme dobře, tak pěkně už jsme se dlouho nepobavili a seznámili jsme se s místním pěstěním vína, a ta chuť. Cesta nazpátek do chaty byla také veselá.

Nedaleký mikroregion babí Lom vybízel k dlouhým procházkám a spolu s Bukovanským Mlýnem zaručoval bohaté zázemí pro děti. Na Mlýně děti jezdily na ponících, byli jsme si s celou rodinou zahrát minigolf, kde jsme strávili pěkné odpoledne. Místní rozhledna nás nadchla kouzelným výhledem do kraje. V místní Mlynářské restauraci jsme si pak dopřávali bohatého obědu. Klobouk dolů pane kuchaři :). A děkujeme za nabrané kila.  Půjčili jsme si v Kyjově kola, bohatě protkané cyklistické trasy si o to říkaly sami a stálo to za to. Večery jsme pak trávili na chatě opékáním špekáčků a popíjením místního kvalitního vína. Tuhle chatu a především oblast vřele doporučujeme, chuť Slovácka se vám zaryje pod kůži, tak jako nám. Proto I tu letošní dovolenou strávíme v této oblasti a už teď se moc těšíme.

 Evča