Chata Suchý

V červnu loňského roku jsem spolu s rodinou navštívila chatu v obci Suchý. Velice nás překvapilo, jak je chata prostorná a na první pohled opravdu pěkná. Velmi jsme se těšili, že prožijeme krásný týden.  Naši přátelé do této rekreační oblasti jezdívali velmi často jako děti a nemohli si to vynachválit.

V přízemí chaty je velká společenská místnost, která je spojena i s jídelnou. Je tam televize, DVD přehrávač, CD přehrávač a také krbové kamna. V přízemí je i kuchyně a překvapilo nás, jak byla dobře vybavená. V přízemí je i sociální zařízení. Doporučuji pro rodiny s dětmi. V podkroví je pokoj sloužící jako ložnice. Nás bylo 4 osoby a v pohodě jsme se vešli. Venku můžete využívat venkovní posezení-lavičku a stůl, houpačku, zahradní krb, otevřené ohniště a venkovní bazén.

Co se nám hrozně líbilo, bylo okolí a příroda. Nedaleko je chráněná krajinná oblast Moravský kras, která nabízí svým návštěvníků nepřeberné množství přírodních zajímavostí a krás. Mezi ty nejvyhledávanější jistě patří propast Macocha, Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně, jeskyně Balcarka a Sloupsko-šošůvské jeskyně.

Nedaleko chaty se nachází rybník Suchý o rozloze 6 ha s travnatými plážemi a pozvolným vstupem do vody. Tobogán s bazénem, půjčovna loděk, jsou možné výlety na kole po cyklostezkách, a taky se dá chodit na procházky do lesa.

My jsme navštívili nedaleké Boskovice, je tam hrad, zámek a westernové městečko, které je fakt úžasné. Určitě se sem ještě někdy podíváme.