Chalupa v Podlesí u Neratova v Orlických horách

Hledali jsme ubytování v Orlických horách, vždycky máme hodně požadavků, které musí chaloupka splňovat. Musí to být krásné ubytování, nejlépe i s vyžitím kolem a pro mě nejdůležitější požadavek v létě je bazén. Nejvíce nám „do oka“ padla tato chalupa v Podlesí u Neratova. Podlesí u Neratova je malá vesnička u hranic s Polskem (jestli je možné to tak nazvat, celkově je tam asi 10 domečků). Českou a Polskou stranu odděluje jen Divoká Orlice, která se nachází cca 100 m od chalupy. Chalupa je pro 14 osob, z fotek na nás působila menším dojmem, ale majitelé ji skvěle vyřešili, takže je velmi prostorná a útulná.

Ihned po příjezdů nás přivítal příjemný majitel, který nám začal ukazovat celý objekt a jeho okolí. Když jsme vešli dovnitř, tak jsme prošli chodbičkou do společenské místnosti, kde bylo několik dřevěných stolků s židličkami, vlastní bar, kulečník, televize a hlavně krb, ideální místo pro naše herní večery. V přízemí objektu se ještě nacházely 2 toalety (pro dámy a pány), takže velkou výhodou bylo to, že jsme nemuseli pořád běhat po schodech nahoru a dolů. Po dřevěném schodišti jsme vystoupili do 1. patra. Ihned naproti schodiště byl menší pokojík pro 2 osoby. Vlevo od schodiště byla první koupelna se sprchovým koutem, WC a pračkou. Vedle koupelny byl první apartmán, kde je kuchyňská linka, stolek se židličkami, manželské lůžko, televize a schodiště do podkroví, kde se nacházeli 4 lůžka. Když jsme se opět vrátili na chodbu, tak naproti první koupelny byla další koupelna a vedle ní druhý apartmán s vlastní kuchyňkou, stolíkem se židličkami, televizí, rozkládací pohovkou a také schodištěm do podkroví se 4 lůžky. Jde říct, že jsou tam 2 plně vybavené samostatné apartmány, takže chalupa je vhodná i pro rodiny s dětmi, kdy každá rodina bude mít vlastní svoji vlastní část chalupy.

Jak jsem napsala již dříve, tak pro výběr chalupy je pro nás důležité i bezprostřední okolí chalupy. Na pozemku se nachází hřiště na volejbal nebo nohejbal, ohniště, kde jsme trávili večery opékáním špekáčků. Nad chalupou se nachází bazén, kde sice byla trošku chladnější voda, ale to mně osobně vůbec nevadilo. Jedinou nevýhodou bazénu bylo to, že je bazén společný i pro druhou chalupu, ale moc jsme s nimi nepotkávali. Vedle bazénu je také ještě stůl na ping-pong a houpačky pro děti, těch jsme ale nevyužili. Kolem chalupy vedla krásná cesta, kde bylo hodně cyklistů a in-line bruslařů.

Tím, že je chalupa umístěna v lokalitě Orlických hor, tak není vhodná jen pro letní dovolenou, ale i například na Silvestr nebo zimní dovolenou. Nejbližší lyžařské středisko Rokytnice v Orlických horách je vzdáleno cca 10 km a lyžařské středisko Říčky je 11 km od chalupy.

Na tuto chalupu jsme se po dvou letech vrátili znovu a byli jsme zde všichni vždy velmi spokojeni. Doufám, že se tam brzo vrátíme.

Lenka Růžičková