Červnový víkend – Hostýnské vrchy

Již několik let se pravidelně scházíme s kamarády a jejich dětmi. Letos jsme se rozhodli, že strávíme jeden červnový víkend na jižní Moravě nedaleko Zlína, v kraji slivovice a dobrého vína. Nyní mohu říci, že ubytování nám perfektně sedlo. Hostýnské vrchy nabízí vynikající vyžití všeho druhu jak pro dospělé, tak pro malé prcky.

Zrekonstruovaný rodinný dům s apartmány stojí jako hnízdo odpočinku na zlínských pasekách asi 10 minut od centra města a už sám ten příjezd je hodně do kopce, jako do hor, s krásným výhledem až na Praděd. Dům stojí o samotě, na okraji lesa, v klidné lokalitě bez emisí, prachu a hluku ve velké oplocené zahradě. Klidné prostředí zajistilo všem kvalitní nerušený spánek během celého pobytu, domů jsme se vrátili odpočatí jako nikdy. Pan domácí vás přivítá štamprlí a rád poradí s programem. Obdrželi jsme mapy pro vandr a cyklo túry, byly nám doporučeny hospůdky, nejbližší památky a zajímavosti v okolí a také staré recepty na vynikající jídla, které jsme zkoušeli kuchtit. Do 20 kilometrů se ocitnete v centrech Slovácka, Valašska, Hané a Luhačovickém zálesí s bohatou nabídkou atraktivit. Slunné odpoledne jsme trávili také u bazénu na zahradě s grilovačkou a opalovačkou :).

V patře domu jsou tři pětilůžkové apartmány, přístupné po samostatném venkovním schodišti. Všechny apartmány jsou kvalitně vybaveny a skládají se z obývacího pokoje s kuchyňkou, ložnicí a samozřejmostí je koupelna. Část přízemí zaujímá velký luxusní apartmán s dvěma ložnicemi, prostorným obývákem s krbem a nadstandardně vybavenou kuchyní pro pohodlné vaření. Po celém domě jsou plovoucí podlahy a květiny. Velkou travnatou zahradu si oblíbily především děti díky bazénu, pískovišti a houpačkám.

Evča