Celodenní návštěva města Hodonín

ZOO Hodonín

S manželem jsme trávili víkend v krásném penzionu Régio v Kyjově a rozhodli jsme se navštívit okresní město Hodonín, kde se narodil náš prezident T. G. Masaryk. Po vydatné snídani, kterou jsme dostali přímo na pokoj, jsme se vydali na cestu. Hodonín leží kousek od Kyjova a tak nám cesta trvala okolo 20 minut autem. Téměř až do Hodonína se dá z Kyjova dostat i po cyklostezkách.

Celé dopoledne jsme si procházeli centrum Hodonína, radnici, střední uměleckou školu, kde původně stál rodný dům T. G. Masaryka, muzeum T. G. Masaryka a starou polikliniku s místní uměleckou galerii. Poobědvali jsme ve skvělé restauraci La Rivolta, která leží přímo na náměstí.

A vydali jsme se pomalou procházkou do místní Zoo, která leží na druhém konci Hodonína. Zoo je opravdu malinká, ale útulná a má své kouzlo. Přes akvárium, kde jsou mořské rybičky a dokonce i dva žraloci, jsme se ocitli přímo před krásným výběhem tygrů a lvů. Pak nás uchvátil pavilon opic a taky možnost adopce místních zvířátek. ZOO umožňuje i adopci zvířátek na dálku. Vyberete si zvířátko, které se vám nejvíc líbí, pošlete mu nějaké penízky, aby se mělo lépe, a u jeho výběhu pak visí vaše jmenovka. Přímo v ZOO jsme se občerstvili kávou a vyrazili zpět do města, kde na nás čekal náš vůz, a přejeli jsme k místním lázním.

Lázně jsou po celkové rekonstrukci a celkově zmodernizované. Nedaleko lázní leží místní nemocnice a městský skleník, který je volně přístupný lidem. V lázních je velmi ochotný personál, který nám poskytl všechny informace a také nás doprovodil do Denních lázní. V rámci dvouhodinového vstupu máte k dispozici následující služby: Relaxační bazén, dva whirlpooly, jodová gradovna, parní koupel, lokální hibernace (ochlazovací lázeň), kneippova léčba – masáže chodidel, koupel horkým vzduchem, solná parní lázeň, sprchy (ochlazovací, jodové, masážní). Wellness jsme si neuvěřitelně užili a nakonec jsme byli rádi, když jsme dorazili zpět na náš penzion. Takto skvěle prožitý den jsme zakončili v útulném baru Sauvignon, která je součástí penzionu J.