Brána do Českého Ráje

Pokud máte menší dětí, které potěší pohádky, tak můžu z vlastní zkušenosti doporučit výlet do Jičína.

S dětmi jsme navštívili malebné městečko Jičín, které proslavil jeho rodák spisovatel Václav Čtvrtek a to hlavně nejznámější pohádkou o loupežníku Rumcajsovi, Mance a Cispískovi. V Jičíně je možnost i navštívit Rumcajsovu ševcovnu podívat se do Regionálního muzea v jičínském zámku, kde najdete expozici, která je určena pro děti. Neméně zajímavá  je Vadlštejnská lodžie a nebo si udělat „ výšlap „ na Valdickou bránu.

Pro odpočinek a nabrání dalších sil jsme využili příjemného posezení přímo v historickém centru města, kde je spousta příjemných kaváren a cukráren.

Naše další cesta z Jičína vedla asi do 15 km vzdálených Starých Hradů, které jsou domovem mnoha pohádkových postav, skřítků, strašidýlek a strašáků, čarodějů různých kategorií a čarodějnic. Děti tu najdou krásné princezny, umouněné čerty, vodníky, loupežníky, obra s drakem a další pohádkové postavičky.

Je úžasné pozorovat děti, jak si všímají všech těch pohádkových postav a některých se dokonce i bály.
Zkoušela jsem jen tak ze zvědavosti počítat kolik tady mají těch pohádkových postaviček. A ani se nechtělo věřit, bylo jich tři sta padesát. Příjemná změna byla, že nás hradem od sklepa až po půdu provedla opravdová princezna. Děti se tady neměly šanci nudit, protože je tady čekaly různé hádanky, soutěže a hry.

Tento úžasný výlet nás tak potěšil, jak děti tak i nás „přerostlé „ , že si v září určitě uděláme čas a přijedeme se podívat na festival „ Jičín – město pohádky“.Po celou dobu patří město dětem a je zde připraven bohatý program,který je zahájen průvodem masek a večer ukončený ohňostrojem..

 

Komentáře nejsou povoleny.