Beskydská magistrála, to jsou skvělé cyklozážitky, které můžete spojit s ochutnávkou místních specialit a poznáváním valašského folkloru

Vydejte se na kole Beskydskou magistrálou, která vás provede po známých hřebenových trasách s úchvatnými výhledy. Během jízdy budete míjet malebné dřevěné chalupy a kochat se pohledem na nádherně rozkvetlé louky. A když vám náhodou do cesty vejde stádo oveček, nehněvejte se a pěkně zpomalte. Protože Beskydy jsou vlídné hory. Komu by vyhládlo, může se zastavit v některé z mnoha horských chat a vyzkoušet tradiční speciality – zelňačku, kyselici nebo borůvkové knedlíky. Prosté, ale velmi chutné.

Rekreační jezdci nebo „lovci“ kilometrů, každý si tu najde to své. Můžete vyrazit například na padesátikilometrový okruh se startem v obci Krásná na úpatí Lysé hory a po zdolání dvoukilometrového převýšení budete odměněni nádhernými výhledy, třeba až na vzdálené Vysoké Tatry. Ne nadarmo se Lysé hoře přezdívá královna výhledů.

Komu se nechce šlapat do kopce, může vyzkoušet Single Trails Bílá s pěti kilometry různě obtížných jednosměrných stezek. Nebo vyrazit na traily v Horečkách u Frenštátu pod Radhoštěm.

Tip na výlet

Jedna z tras magistrály, která sleduje česko-slovenskou hranici, vás dovede z Bíle do známé rekreační oblasti Bílý kříž. Místo získalo název podle bílého kříže, který stojí přesně na statní hranici a podle jedné z legend zde byli pochování strážci hranic portáši. Zajímá vás, co se jim stalo? Pak se zeptejte v nedaleké horské chatě Švarná Hanka. Tam vám to určitě prozradí.

Pokud preferujete pohodlnou jízdu na elektrokole, přijdou vám jistě vhod  nabíjecí stanice na Čeladné, Pustevnách a dokonce i na vrcholu Lysé. Pokud elektrokolo nevlastníte, nevadí, můžete si jej vypůjčit v husté síti půjčoven.

Přijeďte do Beskyd, stojí to za to!

www.severnimorava.travel