Apartmány U Gášků Velké Karlovice

O Velikonočním víkendu jsme se vydali s přítelem do Beskyd. Údajně bylo v plánu, že místní oblast projedeme na kolách, ale počasí nás nemile překvapilo. Při příjezdu do Beskyd jsme zjistili, že v Beskydech napadlo čerstvých 20 cm sněhu a tak jsme kola vyměnili v místní půjčovně za lyže a běžky. Naštěstí to bylo jediné nemilé překvapení za celý pobyt.

Při příjezdu nás přivítal samotný pan majitel, který byl velmi sympatický a ochotný. Apartmán byl v klidné části zvané Leskové v obci Velké Karlovice s výhledem na sjezdovku zvanou Razula. Do apartmánu se vstupuje přes velkou zahradu, kterou je v letních měsících možno využít také ke grilování a různým míčovým hrám.  Apartmánový dům je rozdělen do několika apartmánu, které jsou rozděleny dlouhou chodbou. My měli zarezervován apartmán pro dva, který byl vybaven manželským lůžkem s nočními stolky, skříní, stolkem s křesly a kuchyňskou linkou se základním vybavením. Apartmán měl také svoje sociální zařízení s toaletou a sprchovým koutem.

Majitel nám nabídl možnost snídaní, na kterou jsme chodili do vedlejšího penzionu Na Kopečku. Tento penzion patřil stejnému majiteli. V penzionu je velmi krásná restaurace ve valašském stylu, kde jsme se nakonec stravovali celý pobyt, jelikož tam vařili naprosto exkluzivně a lepší přístup personálu jsem ještě nezažila. V penzionu je také dětské hřiště s prolézačkami a houpačkami. V zimě i v létě navíc penzion pořádá různé koncerty různých folk-rokových kapel a schází se zde obyvatelé nebo chataři z širokého okolí.

Samotné Velké Karlovice jsou nejdelší vesnicí v České republice a nabízí mnoho sportovních a kulturních vyžití. V okolí je mnoho běžeckých, cyklistických i turistických tras. V blízkosti penzionu a apartmánu je lyžařské centrum, za zmínku také stojí samotné Karlovarské muzeum a dřevěný kostel z roku 1754. Necelý kilometr od apartmánu je také hotel Horal. Tento hotel má nově vybudované wellness centrum a nabízí vyžití jak pro děti, tak pro dospělé. Najdeme zde bazén se slanou vodou, divokou řeku a vířivky pro děti, další část wellness je určena pro dospělé a nabízí saunový svět, vířivku, Kneippovy lázně, odpočinkovou místnost s vodními lůžky a termální venkovní bazén.

Doporučím také návštěvu Rožnova pod Radhoštěm a jeho Valašské muzeum v přírodě, dále také Technické muzeum Tatra v Kopřivnici nebo historické město Štramberk. Myslím si, že Beskydy jsou zajímavé pro každou věkovou kategorii a já sama už se těším, až je zase znovu navštívím a konečně prozkoumáme místní cyklotrasy.

Milča