Aktivní dovolená

S  manželem si rádi vybíráme dovolenou  u  které se dá  propojit více aktivit. Oba jsme vášnivými lyžaři a zároveň rádi chodíme do wellnessu nebo posilovny, proto nás zaujal hotel Šumava.

Tento luxusní tříhvězdičkový hotel, který v roce 2007 prošel kompletní rekonstrukci, nás okamžitě oslovil svou širokou nabídkou služeb a navíc je umístěn v klidném prostředí krásné šumavské přírody u Zlatého potoka v Amálině údolí a těsně sousedí s hranicí Národního parku Šumava.

Ubytovaní jsme byli v komfortně a útulně zařízeném pokoji s balkonem, který byl situován na jih. Z pokoje jsme měli krásný pohled do okolí i na hotelovou terasu, na které je v létě k dispozici bazén.

Pokoje v hotelu jsou vybaveny zámkovým systémem na čipové karty. Samozřejmostí každého pokoje je vlastní sociální zařízením, televize, telefon, lednička, fén a přípojka na internet.  V ceně pobytu byla i snídaně formou velmi bohatého bufetu s teplou i studenou nabídkou. Využili jsme dokoupení večeří a nelitovali jsme, vaří se zde klasická šumavská jídla – skvělé jídlo a velmi příjemná obsluha.

Hotel nabízí nádherné a velké wellness prostory, které poskytuje několik  služeb jako jsou finská sauna, infra sauna, relaxační místnost s lehátky, whirpool, masáže, kosmetiku a turbo solárium. Pro nás „ aktivní sportovce „ je připravena i tělocvična. Pro letní aktivní dovolenou má hotel k dispozici venkovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem, tenisové kurty, golfový trenažér, stolní tenis, půjčovna horských kol a sportovních potřeb. Samozřejmě nesmím zapomenout na vyhřívaný bazén s dětským brouzdalištěm, který jsme viděli z našeho pokoje.

Využívali jsme lyžování ve Skiareálu Kašperské Hory, který je asi 1,5 km od hotelu. Nám ubytovaným hostům z hotelu Šumava byly poskytovány slevy na skipasy, půjčovnu lyžařského vybavení a lyžařské lekce. Je velice příjemné, když si máte možnost kvalitně zalyžovat a ještě můžete využít určitých výhod v rámci ubytování v hotelu. Tento areál má k dispozici 4 sjezdovky, 3 vleky, půjčovnu lyžařského vybavení, lyžařskou školu, dětský park, snowtubing, snowpark, občerstvení a bar s venkovním posezením. V okolí jsou k dispozici další skiareály, ve vzdálenosti od 8 km do 35 km jsou to například Nezdice na Šumavě, kde mají 3 sjezdovky a 3 vleky, Srní s lyžařským vlekem Vydra, Hartmanice s lyžařským vlekem Hamižná hora a z těch nejznámějších Zadov a Špičák. Ten, komu nevadí asi 40 kilometrů navíc a hledá něco „lepšího“ je v Německu špičkový skiareál Javor.

 

Naši dovolenou jsme si užili po všech stránkách, dokonce nám přálo i počasí.