Horké novinky katalogu CHATA.CZ s volnými termíny na léto

Vybrali jsme pro vás první tři místa, která ocení milovníci hor i památek a také ti, co chtějí strávit klidnou dovolenou v soukromí.

 

Chalupa U řeky Olešky

V údolí řeky Olešky, na okraji městyse Libšát v podhůří Krkonoš najdete opravdový chalupářský klenot. V citlivě zrekonstruovaných prostorách složí hlavu ve čtyřech pokojích až 12 osob. Stres a shon jsou tu zakázaná slova. Obklopeni stylovým nábytkem z přírodních materiálů uvnitř a krásnou přírodou venku získáte zpět ztracený klid a pohodu. Místo je během všech ročních období výborným útočištěm pro zahájení putování po Českém ráji, Maloskalsku, Jizerských horách i Krkonoších.

 

Dům v centru Telče

V tiché a klidné uličce asi 100 m od hlavního náměstí v Telči, která spadá pod ochranu UNESCO, najdou zázemí ti, co obdivují památky a historii vůbec. Dům má výborné umístění, skoro jako byste ani nebyli uprostřed města. Ranní kávu si vychutnáte s výhledem na rybník a zámek, večerní siestu na soukromé vnitřní nebo venkovní terase. Pro dokonalý relax Vám majitelé připravili místnost s vířivkou a infrasaunou. Příjemné posezení na terase, vůně grilovaného masa na roštu, k tomu sklenka vína a zapadající slunce nad městem, které si udrželo po celá staletí svou osobitou tvář. Taková atmosféra na sklonku dne je značka ideál.

 

Chalupa Tomášek

Každý čas od času zatouží utéct daleko od civilizace. V řídce osídlené části malebné horské obce Dolní Dvůr, která se rozprostírá u hranic Krkonošského národního parku najdeme chalupu Tomášek. V pěti pokojích získá velkorysé pohodlí až 20 osob. Z venkovního posezení pod pergolou budete taky nadšení. Není nic lepšího než si po celodenním výšlapu do hor, dát pořádně do nosu. Špekáčky přímo z ohně nebo steak z grilu vás zase postaví na nohy. Klidně tu nemusíte dělat nic. Jen dobíjet baterky. Ale pokud byste přece jen chtěli nějaký tip, tak lze v centru Dolního Dvora navštívit malé muzeum starých řemeslných dovedností zdejších horalů nebo se zaposlouchat do tónů unikátní zvonkohry s jedenácti zvony, která je součástí místního kostela.